Opakowanie jest istotnym elementem procesu sprzedażowego. To z nim w pierwszej kolejności się zapoznajemy decydując się na zakup produktu. Zaprojektowane opakowanie i jego ostateczny wygląd oddziałują na odbiorcę. Tworzą z nim emocjonalną więź i sprawiają, że produkt od samego początku jest postrzegany w konkretny sposób. Sprawdź czym jest packaging i jak przebiega projektowanie opakowań w Papajastudio.

To niezwykle ważne, aby opakowanie produktu było spójne z wizerunkiem i estetyką marki, a także wskazywało na profesjonalizm wykonania i zadbanie o każdy szczegół.

Indywidualne podejście w packaging

W Papajastudio naszych Klientów traktujemy indywidualnie i dobieramy rozwiązania graficzne do potrzeb marki i możliwości wdrożeniowych. Projektowanie graficzne opakowań czy etykiet jest elementem złożonym, wymagającym wieloetapowej pracy specjalistów, zaznajomionych z marką, jej celami i unikatowością. Dlatego właśnie stawiamy na profesjonalizm i otwartość. Usługi przez nas świadczone opierają się przede wszystkim na wsłuchiwaniu się w potrzeby naszych Klientów, dialogu z nimi i dobieraniu takich rozwiązań, które przyniosą oczekiwany efekt.

Indywidualność w kwestii podejścia do pracy nad graficznym obrazowaniem esencji marki wydaje się być kluczowa. Nasi Klienci chcą być traktowani wyjątkowo i dokładnie tego samego oczekują konsumenci. Jesteśmy Wam w stanie to zapewnić. Robimy wszystko, aby wygląd Waszych produktów był wyjątkowy i wyróżniający się kształtem, barwami czy strukturą. Wiemy bowiem jak ważne jest zadbanie o każdy, nawet najmniejszy szczegół. To szczegóły sprawiają, że można być bardziej zauważalnym na półce sklepowej. To szczegóły budują sukces.

packagingPackaging – nakierowanie na optymalne rozwiązania

Jako master opakowań śledzimy trendy rynkowe w danej branży. Dzięki temu zaprojektowana etykieta czy opakowanie jest dla odbiorcy gwarantem jakości i satysfakcji z produktu. Pobudza go także do nabycia danego produktu. Projektujemy etykiety, opakowania, a także całe linie produktowe dla naszych Klientów  od podstaw z uwzględnieniem precyzji i jakości dobieranych materiałów. Optymalne rozwiązania graficzne oraz odpowiednie materiały pozwolą na prace projektowe na najwyższym poziomie.

Projektowanie opakowań – jak przebiegają prace projektowe?

Wykorzystujemy autorskie, nowoczesne narzędzia, które w połączeniu z naszym wieloletnim doświadczeniem owocują oryginalnym i estetycznym packagingiem. Dopasowujemy kolorystykę, elementy graficzne, rodzaj czcionki, jej wielkość i umiejscowienie. Pracujemy nad rozmieszczeniem tekstu na etykiecie, aby był on przejrzysty, łatwy do przeczytania i zawierający wszystkie niezbędne informacje. Pracujemy z produktami całkiem nowymi, ale i takimi, które potrzebują korekty, aktualizacji czy modyfikacji graficznej i tekstowej. Jesteśmy otwarci na każde wyzwanie.

projektowanie opakowańProjektowanie opakowań to nie wszystko…

Poza projektowaniem opakowań produktów etykiet i  zajmujemy się także przygotowaniem materiałów do druku, nadzorujemy prace wdrożeniowe systemów opakowań, a także ich produkcję. Współpraca i nadzór prac zlecanych podmiotom odpowiedzialnym za produkcję opakowań i ich etykiet jest niezwykle istotnym i potrzebnym elementem. Dzięki temu, że pozostajemy w kontakcie z wykonawcami, nic nie umknie naszej uwadze, a efekt końcowy będzie dokładnie taki, jaki został ustalony wspólnie z naszymi Klientami.

Papajastudio gwarantuje skuteczne i efektywne projektowanie opakowań, etykiet, a także ich redesign. Realizujemy każdą potrzebę naszych Klientów po wcześniejszym zapoznaniu się ze specyfiką działalności marki, a także rozpoznaniu jej celów sprzedażowych i marketingowych. Wspólnie z Klientami wypracowujemy wstępną wizję graficznego przedstawienia produktu sprzedażowego. Na podstawie briefu, który zawiera wstępne informacje o tym, jak opakowanie powinno wyglądać, przechodzimy do prac projektowych, tzw. działania kreatywnego. Materiały gotowe do druku stają się rzeczywistością. Opakowanie w pełnej okazałości może dumnie zająć miejsce na sklepowej półce. Do tego dążymy, to robimy.

Prace nad packagingiem przeprowadziliśmy m.in. dla marki Herbapol, Konspol, PB Nails, Brumm.

Zobacz nasze case study.

Zobacz także brand design i brand consulting.

Papajastudio, agencja brandingowa Kraków, Warszawa.