emultimax branding
emultimax grafika

Emultimax od 16 lat jest autoryzowanym dystrybutorem producentów urządzeń elektrycznych związanych między innymi z ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją (w tym kominków elektrycznych, klimatyzatorów przenośnych, oczyszczaczy powietrza czy elektrycznych systemów grzewczych). Wszystkie produkty w ofercie firmy mają na celu poprawę jakości życia.

Przedsiębiorstwo budują ludzie, których misją jest skuteczne rozwiązywanie problemów oraz poprawa komfortu życia. Poprzez sprzedaż produktów wysokiej jakości, firma zapewnia wygodę i trafnie odpowiada na potrzeby klientów. Działania Emultimax to także dzielenie się wiedzą, dzięki której klienci wiedzą jaki produkt wybrać i jak z niego korzystać. Klienci mogą liczyć na pomoc na kazdym etapie zamówienia, a nawet długo po zakupie.

Emultimax materiały

Praca dla marki Emultimax obejmowała między innymi:

  • określenie archetypów marki, zbudowanie strategii marki,
  • rebranding,
  • key visual,
  • stworzenie sloganu oraz koncepcji komunikacji werbalnej,
  • projekt kompleksowej identyfikacji wizualnej,
  • komunikacja wizualna w social mediach.

System identyfikacji wizualnej marki oraz komunikacji został oparty na archetypie mędrca z pomocniczym archetypem odkrywcy.

Wysoki poziom estetyki logo i motywu przewodniego ma za zadanie odzwierciedlać eksperckość marki, a także wzmacniać jej wiarygodność. Budowanie zaufania wśród odbiorców marki wymagało ponadto usystematyzowania kompozycji materiałów cyfrowych i druków oraz konsekwentnego stosowania się do utworzonych wzorców i przyjętych zasad stylistycznych.

Logo Emultimax jest uniwersalne ze względu na użycie geometryzującej typografii i abstrakcyjnego sygnetu, który również został zbudowany w oparciu o kształty geometryczne. W ten sposób podstawowy element tożsamości marki daje szerokie spektrum możliwości względem rozwoju brandu.

Kolor granatowy ucieleśnia wiedzę i profesjonalizm archetypu mędrca. Barwa pomarańczowa natomiast dodaje akcentu nowoczesności i energii godnej odkrywcy. Biel i szarość uzupełniają paletę.

Emultimax grafika
Emultimax oklejone samochody
Emultimax rebranding